środa, 7 października 2015

"Zeszytowy trening mowy czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci" RAZ, DWA, TRZY....trenujemy!

 Pierwsze słowa Twojego dziecka są tak bardzo wyczekiwane, kiedy się pojawią napawają dumą i wielkim szczęściem. Z czasem słownik zaczyna się powiększać i powiększać, niestety często maluchy mają problemy z wypowiadaniem niektórych głosek jak m.in. "k","g","l","ś", "ź", "ć", "dź"."s", "z", "c", "dz", "sz", "ż" "cz", "dż", "r".
Dzisiaj chciałam wam przedstawić wspaniałą pomoc dydaktyczną, zarówno dla rodziców jak i nauczycieli: "Zeszytowy trening mowy czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci", Wydawnictwa Nasza Księgarnia.
Autorka pracownikiem naukowym i dydaktycznym w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, więc bez obaw możemy oddać się w jej ręce i zaufać wiedzy i umiejętnością jakie posiada.
Na 64 stronach znajdziemy wiele wspaniałych zabawnych ćwiczeń, które możemy wykonywać z dziećmi. Są one jednak przedstawione w taki sposób, że maluchy nie odczują to jako żmudnej, nudnej nauki ale wspaniałej zabawy. Pozwalają one w przyjemny sposób spędzić nam wspólnie czas wraz z nimi, bo do ich wykonywania potrzebna jest pomoc osoby dorosłej. Rodzic dzięki nim może sprawdzić, z jakimi głoskami radzicie sobie najlepiej a na jakie trzeba zwrócić szczególną uwagę.
Zadania są podzielone stopniami trudności dzięki czemu, możemy powoli i z coraz większym zapałem osiągać kolejne sukcesy. Na każdej stronie mamy jasną informację jaką głoskę ćwiczymy, na czym polega zadanie, dla jakiej kategorii wiekowej jest przeznaczone, plus dodatkowo uwagi dla rodzica. Wszystko przedstawione jest bardzo jasno i prosto tak, że po przeczytaniu nie ma żadnych wątpliwości co do czynności jakie mamy wykonać.
Dzieciaki ćwiczą też zdolności manualne, takie jak rysowanie czy wycinanie co jest zdecydowanie kolejnym atutem.
Nie byłabym sobą gdybym nie zwróciła uwagi na ilustrację, mi osobiście bardzo przypadły do gustu, są przemyślane i bardzo dopracowane.
Zeszytowy trening mowy to nie taki zwykły zeszyt, to ćwiczenia na wesoło gimnastykujące buzie, języki, wargi, policzki do wymowy głosek, które sprawiają największe trudności i problemy.
Teraz wszyscy razem gotowi do startu! RAZ, DWA, TRZY....trenujemy!
A na koniec jak się świetnie spiszemy, wspaniały dyplom dostaniemy.
Dane techniczne:
Tytuł: "Zeszytowy trening mowy czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci"
Autor: Marta Galewska-Kustra
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia 
Liczba stron: 64
Oprawa: miękka
Wymiary: 20 x 28 cm
Możecie kupić ją TU6 komentarzy:

 1. Bardzo sprytnie skonstruowanie zadania logopedyczne. Naucz muszkę mówić jest niesamowicie ciekawym pomysłem.
  Bardzo mi się podoba ta książeczka!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ogladalam ostatnio w bibliotece to cudo i na pewno wypozyczymy nastepnym razem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ogladalam ostatnio w bibliotece to cudo i na pewno wypozyczymy nastepnym razem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ogladalam ostatnio w bibliotece to cudo i na pewno wypozyczymy nastepnym razem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny. Z pewnością z niego skorzystamy w przyszlości - dzięki za podpowiedź:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...