wtorek, 23 czerwca 2015

Ojciec, tato, tatuś ich święto.

Dzisiaj jest 23/06/2015 - Dzień Ojca.
Wydaje mi się, że ten dzień nie jest tak hucznie obchodzony jak dzień matki a przecież oni odgrywają tak samo ważna role w życiu naszych dzieci jak i my - Mamy.
I oczywiście Ojcem łatwo zostać znacznie trudniej nim być ale to samo można powiedzieć o Matkach.
U nas jest tak, że w chwili kiedy urodził się Jasio to nie było tak, że tylko ja dostałam nowe obowiązki ale my oboje. Przebieranie pieluch, ciuszków, usypianie, spacer czy wizyta u lekarza wszytko po równo. Przyznam się nawet, że przez 1 m-c ja tylko asystowałam przy kąpieli bo strasznie się bałam a on tak sprawnie go tam szorował. Nigdy też nie zapomnę jak ciągłe powtarzał, że nie będziemy uczyć spać Jasia wspólnie z nami w łóżku wykluczone! Pierwszy dzień po przyjeździe ze szpitala bierze go do naszego łózka i mówi do mnie:
Ł: Może z nami spać ?
Ja: Przecież ciągle mi mówiłeś, że absolutnie nie będzie spania z dzieckiem w naszym łóżku?
Ł: Ale on jest taki malutki, sam będzie tam tak leżał ale jesteś! Będę go pilnował, będzie me mną spał.
Ja: Dobra dawaj go.
Zawsze przed wyjściem do pracy Jasio daje mu buziaki i najgłupsze zabawy robią razem. Co niestety nie zawsze pochwalam. Jednak i tak bardziej słucha się jego bo Matka ma miękkie serce nie zawsze jest tak stanowcza jak powinna.
Chciałabym żeby zawsze tak było i pomimo dużej ilości pracy mieli czas tylko dla siebie. Nie kupuję żadnego prezentu z tej okazji do Ł od Jasia bo uważam, że sam czas który razem spędzą będzie najlepszy!
Korzystając z chwili chciałam podziękować też mojemu Tacie, że ze mną  wytrzymał: Dziękuję, że jesteś Tato <3.
A wszystkim Tatusiom życzę przede wszystkim mniej pracy i więcej czasu który mogą poświęci swoim maluchom. I żeby nigdy nie byli tylko Ojcami ale Tatusiami.


1 komentarz:

  1. Popieram, ojcem może być każdy, ale nieliczni mogą zostać Tatą :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...