środa, 17 sierpnia 2016

Wyjątkowe książki dla dzieci. Klasyka w zaskakującej formie.

Piękna i Bestia po-uszająca historia miłosna oraz Kurka Śnieżka i siedem sówek


Niektóre bajki dla dzieci są prawdziwymi klasykami i zna je każdy zarówno dziecko, rodzic czy dziadek. Co gdyby te same historie opowiedzieć w całkiem nowy, inny sposób? Główna fabuła i sens zostaje ten sam, ale wszystko inne zmienia się całkowicie.

Dzisiaj chciałam Wam pokazać dwie książki od Wydawnictwa Olesiejuk, gdzie nowe zostało połączone ze starym i wyszło z tego coś naprawdę fajnego.

Piękna i Bestia po-uszająca historia miłosna Olesiejuk

Pierwsza pozycja to "Piękna i Bestia po-uszająca historia miłosna". Sam tytuł już wiele zdradza, bo wszystko opiera się na motywach "Pięknej i Bestii". Cała akcja jednak odbywa się w lesie, a głównymi bohaterami są zwierzaki o długich uszach, mięciutkich futerkach i puchatych ogonkach. Wiecie o kim mowa? Tak, to króliki! Osobiście uwielbiam te futrzaki i miałam takiego kicaka jak byłam mała.

Miła, pomocna, pracowita o dobrym sercu króliczka Bella wyrusza do straszliwego potwora na sługę, ponieważ jej ojciec nadużył gościnności w nie swoim domu. Po pewnym czasie Belli udaje się dostrzec, coś więcej niż okropne i straszne futro, widzi dobro ukryte gdzieś tam głęboko. Nagle wybucha pożar w jej rodzinnych stronach, przestraszona wyrusza z pomocą. Czy Bella będzie szczęśliwa? Jak zakończy się jej wizyta w nowym domu? Tego wszystkiego dowiecie się czytając książkę, zdradzę wam tylko, że na końcu jest happy end.

Piękna i Bestia po-uszająca historia miłosna Olesiejuk
Piękna i Bestia po-uszająca historia miłosna OlesiejukPiękna i Bestia po-uszająca historia miłosna Olesiejuk

Kurka Śnieżka i siedem sówek Olesiejuk

Druga książka nosi tytuł "Kurka Śnieżka i siedem sówek", oczywiście nawiązuje ona do "Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków". Jednak tym razem przenosimy się do kurnika, gdzie swe rządy dyktuje najbardziej dorodna kokoszka, adorowana codziennie przez ich Panią. Pewnego dnia z jajka wykluła się mała kurka, biała jak śnieg, dlatego zostaje nazwana Śnieżką. Kurka była uczynna i dobra, wszyscy w kurniku ją bardzo lubili, no może prawie wszyscy, bo był jedna która jej nie znosiła. Pewnego dnia, to Śnieżka zaczęła być ulubienicą Pani. Była królowa nie mogła tego znieść, wygoniła białą kurkę, która skryła się w dziupli gdzie pod swoje skrzydła przygarnęło ją siedem uroczych sówek. Jednak Królowej nie wystarczał sam fakt pozbycia się konkurencji, ona pragnęła jej zniknięcia na zawsze. Dlatego uknuła pewien plan. Co takiego zrobiła? Czy Śnieżka wyszła z tego cało i zaznała szczęścia? Musicie przeczytać sami.

Kurka Śnieżka i siedem sówek Olesiejuk
Kurka Śnieżka i siedem sówek Olesiejuk

Kurka Śnieżka i siedem sówek Olesiejuk

Książki są dużego formatu, pięknie wydane, a twarda oprawa sprawia, że wygodnie trzyma się je w ręce.  Ilustracje, nie boję się użyć tego słowa są przepiękne. Na stronach nie ma dużo tekstu, dlatego nawet mniejsze dzieci spokojnie wysiedzą, wsłuchane w nasze słowa. Kocham takie wydania, które zachwycają zarówno oko jak i umysł, poruszają wyobraźnie, przenoszą nas w baśniowy świat.


Dane techniczne:
Tytuł:  Kurka Śnieżka i siedem sówek" i "Piękna i Bestia po-uszająca historia miłosna"
Autor: Francesca Rossi
Wydawnictwo: Olesiejuk 
Oprawa: twarda 
Rok wydania: 2016

5 komentarzy:

 1. Jak córeczka przestanie zjadać książki to sobie taką sprawimy. Dla niej oczywiście ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam już te książki u Kasi i bardzo mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już kilka razy spotkałam się z recenzjami tych książeczek - ale niezmiennie zachwycają mnie swoimi pięknymi ilustracjami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Posiadam z tej serii Alicję w krainie czarów. Przypomina mi treścią wersję, która pamiętam z dzieciństwa. Nie jest okrojona jak większość bajek. Wręcz gdy się zabrałam do czytania na dobranoc dzieciom myślałam, że nigdy się nie skończy :-P tym bardziej, że w trakcie 100 pytań do. Tylko ja przysyłkam do Alicji-blondynki, a tu jest inna :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super :) Biore w ciemno na urodziny córki :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...