poniedziałek, 13 marca 2017

Książki gdzie księżniczki nie tylko pięknie wyglądają.

Vaiana. Skarb z oceanu. oraz Elena z Avaloru.

Kiedyś kobiety i dziewczynki w bajkach były pokazywane bardzo szablonowo. Wystarczy być piękną, nic nie robić, siedzieć i czekać na księcia, który je uratuje a dodatkowo będzie bogaty i zapewni dobrobyt, czyli życie mlekiem i miodem płynące. Czyli liczył się tylko wygląd. Uffff .... to wszystko już za nami. Wszystko się zmieniło a mi bardzo podoba się podejście Disney tej sprawie. Pokazuje, że warto walczyć o marzenia to, że jesteśmy kobietami w niczym nas nie ogranicza, możemy wszystko! Nie czekamy już aż ktoś nas uratuje i cały świat tylko same to robimy. Pokonujemy przeszkody, jakie napotykamy na swojej stronie i wygrywamy. 

 

Dzisiaj dwa przykłady takich książek, w których zobaczycie waleczne księżniczki. To pozycje nie tylko dla dziewczynek, bo mój Jasio bardzo lubi przygody

 
"Vaiana. Skarb oceanu" wydawnictwo Egmont.

"Vaiana. Skarb oceanu" wydawnictwo Egmont.

Pierwsza pozycja to "Vaiana. Skarb oceanu". Jak sama nazwa wskazuje akcja rozgrywa się na wodzie. W jej wiosce od dłuższego czasu życie układane jest schematami, są jasne reguły, których nie można łamać. Najważniejszą jest zakaz wypływania na otwarty ocean poza rafę. Ona jednak od małego czuje, że woda ją wzywa, że coś ją ciągnie, by odkryć coś nowego. Kiedy okazuje się, że plemienne legendy to nie tylko bajki dla dzieci a prawdziwe historie. Postanawia uwierzyć w siebie, los i przeznaczenie, by wyruszyć tam, gdzie od zawsze chciała, ale miała bezwzględny zakaz. Chce uratować najbliższych i swych przyszłych poddanych. 

"Vaiana. Skarb oceanu" wydawnictwo Egmont.

"Vaiana. Skarb oceanu" wydawnictwo Egmont.

"Vaiana. Skarb oceanu" wydawnictwo Egmont. "Vaiana. Skarb oceanu" wydawnictwo Egmont. 
"Elena z Avaloru" wydawnictwo Egmont.

"Elena z Avaloru" wydawnictwo Egmont.

5 przygód młodej księżniczki Eleonory, która uczy się jak dobrze wykonywać swoje obowiązki. Jest odważna, miła i przede wszystkim stawia na rodzinę oraz przyjaciół. Zmaga się z przeróżnymi problemami i udowadnia, że mimo młodego wieku potrafi sobie poradzić ze wszystkim. Eleonorę z Avaloru możemy zobaczyć też na dużym ekranie oraz w serialu, dlatego ta książka na pewno spodoba się wszystkim fanom ten uroczej młodej damy. 


"Elena z Avaloru" wydawnictwo Egmont.

"Elena z Avaloru" wydawnictwo Egmont.

"Elena z Avaloru" wydawnictwo Egmont.Książki są pięknie wydane z mnóstwem kolorowych ilustracji, które zainteresują nie jednego malucha. Mój Jasio niekiedy ogląda je sam wtedy wymyśla sobie swoja historię. Ten widok był miodem na moje serce, bo wyobraźnia i kreatywność dzieci jest bezgraniczna. Pokażmy naszym dzieciom, że my kobiety nie jesteśmy tylko ładne, ale także silne, mądre i zdolne do wszystkiego dla tych, których kochamy najbardziej. Te książki mogą nam w tym pomóc.2 komentarze:

  1. Vaiana jest naszą ulubienicą :) Świetna księżniczka, dobry przykład dla dziewczynek, może nie muszą wypływać na ocean, ale uczą się, że o swoje marzenia warto walczyć;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne ilustracje! Nic dziwnego, że tylke pokoleń kocha bajki Disney'a. :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...