piątek, 18 września 2015

Czy hejt jest ok?

Myślę, że bardzo łatwo można oceniać ludzi. Nie patrzymy w ogóle na to kim ktoś jest, przyczepiamy łatki i oceniamy po wyglądzie. Tak właśnie łatwo jest zszargać czyjeś imię, zniszczyć opinię. Na jakiej podstawie ja się pytam?
Nigdy nie wiesz, dlaczego ktoś zachował się w taki sposób, a nie inny, dlaczego wybrał tę drogę, a nie inną. 
Zdarza się, że jeden hejt, wywołuje następne a ludzie mogą przez taki wpis sobie ulżyć i wypuścić trochę jadu. Mogą wyładować się na kimś, odepchnąć myśli od własnych niepowodzeń i rozczarowań.
Zrób sobie rachunek sumienia. 
Czy ja/ty jesteś zawsze idealny?
Czy w ogóle istnieje osoba idealna?
To jest jakiś absurd!
Niestety wiele słów i emocji z tym związanych nie da się już cofnąć. Nawet jeśli po całej akcji ktoś przeprosi to i tak zawsze pamięta całe zdarzenie, a nie czy ktoś przeprosił czy też nie.

Czy tak Nas Polaków boli czyjeś szczęście i sukces?
Dlaczego nie może być tak, że ktoś ma lepiej od ciebie? Zaraz musi żal d... ściskać!!! Niekiedy sobie myślę, że tak robią tylko ludzie nieszczęśliwi i to z własnego wyboru, wydaje im się, że to jedyny stan emocjonalny w jakim mogą egzystować. Albo żyją czyimś życiem zamiast swoim.
Czy nie możemy się po prosu zająć swoimi sprawami? Tak bardzo chcemy pomagać innym?
Oceniać jest łatwo, ale kim my jesteśmy żeby to robić? Jesteś wszechmogącym? Jesteś sędzią? Może zostawmy osąd innym i po prostu żyjmy! Życie przecieka nam między palcami a szkoda je tracić. 

Zastanówmy się niekiedy nad własnymi słowami zanim otworzymy usta. Albo nad tym, czy wolisz oceniać innych czy poznawać siebie?

5 komentarzy:

 1. Piękne i bardzo mądre słowa. Niestety niekiedy zapominamy się i zaczynamy zbyt mocno interesować się życiem innych, zapominając w zasadzie o własnym...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, niektórzy wolą żyć czyimś niż swoim.
   Dla mnie to bardzo smutne.

   Usuń
 2. Nie znoszę tego w naszym społeczeństwie. Zawiść i zazdrość na każdym kroku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłoby o wiele prościej i przyjemniej żyć nam wszystkim gdyby każdy z nas zanim coś powie lub napisze postawił się w miejcu adresata swojej wypowiedzi...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...