czwartek, 16 czerwca 2016

Czym zająć malucha czyli "Teczki pełne zabaw".

Czym zająć malucha czyli "Teczki pełne zabaw".

Teczki pełne zabaw od Wydawnictwa Olesiejuk, to świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą wypić ciepłą kawę lub chwilę posiedzieć w ulubionym fotelu. Jak zająć dzieci, aby móc to zrobić? To proste, wystarczy sprezentować im jedną z teczek. Do wyboru mam pięć rodzajów. Dzisiaj pokaże wam dwie z nich.

Teczka jest sztywna, kolorowa, wesoła i solidnie wykonana. Otwierana od góry z zapięciem na rzep. W środku znajdziemy dwie dużo formatowe kolorowanki związane z tematyką danej teczki oraz książeczki. Z tyłu znajdują się szelki, dzięki czemu dziecko może założyć ją na plecy i powędrować w gości do swojego ulubionego kolegi bądź koleżanki. Teczka będzie idealna na przechowywanie prac naszych maluchów, kiedy już wszystkie zadania ze środka zostaną wykonane. Przyznam się, że sama mam ochotę się nimi pobawić.


W teczce "Zabawy z owieczką" znajdziemy kolorowanki z motywem zwierząt, które są dla nas idealne, bo Jasio nadal jest zafascynowany wszystkimi zwierzętami i robakami niestety też. Z tych ostatnich nie cieszę się zbytnio, bo skutkuje to tym, że znosi mi róże stwory typu mrówki itp. do mieszkania pytając się "co to?". W środku są również książeczki, pierwsza zatytułowana "Dorysuj, pokoloruj z owieczką". Znajdziemy w niej bardzo proste zadania do wykonania dla naszego dziecka np. narysuj rośliny w królewskiej oranżerii lub dokończ rysunek zamku, do którego zbliża się smok itp. Obrazki są duże, nie skomplikowane oraz zrozumiałe dla małych dzieci. Druga pozycja nosi nazwę "Wycieczka na wieś z owieczką", są w niej przedstawione zwierzęta, owoce i warzywa, które możemy spotkać na wsi. Wszytko to znajduje się na sztywnych stronach, które łatwo przewracać, razem z dzieckiem poznajemy mieszkańców wsi, dodatkowo na końcu umieszczona jest plansza gdzie możemy przykleić mnóstwo kolorowych naklejek ze zwierzętami.Teczka "Zabawy z Ufikiem" mieści w sobie kolorowanki z motywem kosmosu w sam raz dla małego astronauty lub fana przestworzy kosmicznych. W książeczce "Dorysuj, pokoloruj z Ufikiem" znajdziemy takie zadania do wykonania jak np. narysuj najdłuższą gąsienicę na świecie czy ulubione danie i deser. Natomiast "Wycieczka w kosmos z Ufikiem" to prawdziwa wyprawa w kosmos, mnóstwo tematycznych zadań dla małych podróżników np. pokonać labirynt, znaleźć kosmiczne pojazdy, pomóc kosmonautom dostać się do rakiety itp. Oczywiście naklejek nie mogło zabraknąć i tu, bo dzieci je przecież uwielbiają.
Jasio ma teraz niecałe 2,5 roku kolorować uwielbia, naklejać również. Teczka z owieczką jest już dla niego odpowiednia, choć z niektórymi zadaniami muszę mu pomóc. Wycieczka z Ufikiem musi jeszcze troszkę poczekać myślę, że 3 latki spokojnie sobie już z nią poradzą.8 komentarzy:

 1. Olejsiuk jak zwykle stawia na kreatywność :)
  Ps. Gdybyś chciała zamieszczać tak świetne recenzje jak ta na portalu BookHunter.pl byłoby nam bardzo miło, bo od tej strony mamy słabe zaplecze.
  W zamian oferujemy bezpośredni link od recenzji do Twojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olesiejuk jest jednym z moich ulubionych wydawnictw. Dziękuję za miłe słowa i propozycję, rozważę :)

   Usuń
 2. Super kreatywne książeczki :-) Takie najbardziej lubimy :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wspaniała jest tu forma tych teczek, wszystko takie kolorowe :) Teczki zostaną potem wykorzystane na przechowywanie prac Jasia :)

   Usuń
 3. Mamy owieczkę i jest świetna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne, bardzo mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...