czwartek, 14 lipca 2016

Książki które pachną.
Do tej pory miałam przyjemność spotkać książki, które się ruszają, grają i śpiewają. Dzisiaj do tego grona dołączyły zapachowe, są wyjątkowe i takie miejsce otrzymają w naszej biblioteczce. Propozycja od Wydawnictwa Olesiejuk, gdzie w skład serii wchodzą cztery książeczki pod tytułem "Księżniczka Malina", "Rycerz Stopa", "Wilk, który pachniał truskawkami", "Skunks", który pachniał wanilią". Dzisiaj Wam o nich opowiem.  "Księżniczka Malina". 

Opowieść, przy której wszystkie małe dziewczynki będą siedziały z wielkim podekscytowaniem. Księżniczka Malinka jest miła, śliczna, ma dobre serduszko i pachnie słodkimi malinami. Zła czarownica chce zabrać jej zapach, ale nie potrafi. Rozwścieczona rzuca klątwę, że wraz z nadejściem wiosny pojawi się smok, który albo weźmie ją za żonę, albo ją zje. I tak oto, gdy przyroda zaczęła budzić się do życia Malinka spotkała smoka. Nie był on zły, miał dobre serce i kochał zwierzęta, tak jak Malinka. Smok był bardzo smutny, bo musiał wypełnić klątwę. Czy księżniczka zatrzymała swój cudny zapach? Czy smok wypełnił klątwę? Co stało się dalej? Jeśli jesteście ciekawi musicie koniecznie przeczytać tą książkę. "Rycerz Stopa". 

Historia pewnego dzielnego rycerza, który nie bał się niczego, a wszyscy wrogowie uciekali przed nim w podskokach. Niestety uciekali nie tylko wrogowie czy złoczyńcy, ale i ludzie których ratował z opresji. Powodem tego było to, że strasznie śmierdział, brudnymi niemytymi stopami (zanim powąchasz zastanów się 3 razy). Rycerz Stopa miał bardzo niemiłe doświadczenie z kąpielą. Kiedy był mały, mama wrzuciła go do bardzo zimnej wody i porządnie wyszorowała od tego czasu postanowił się już nigdy nie umyć. Pewnego dnia uratował życie księżniczce, którą porwał wielki smok. Zakochali się w sobie, ale czy księżniczka miała wtedy katar. Czy kiedy wyzdrowieje będzie w stanie wytrzymać ten smród? A może rycerz postanowi się w końcu wykąpać? Czy będą żyli długo i szczęśliwie? Musicie tego dowiedzieć się sami.  

"Wilk, który pachniał truskawkami".

W lesie mieszka mnóstwo przeróżnych zwierząt w tym wilk, który bardzo lubi polować. W łowach zawsze pomagał mu jego nieświeży oddech, którym powalał swój przyszły obiad jednym kłapnięciem. Z biegiem lat Wilkowi już nie tylko brzydko pachniało z paszczy on cały brzydko pachniał i wszystkie zwierzęta uciekały przed nim zanim zdążył się do nich zbliżyć. Zmizerniały i potwornie głodny postanowił poprosić inne zwierzęta o pomoc. Wilk przyrzekł, że ich nie zje tylko niech mu pomogą. Zwierzęta zgodziły się i każdy wymyślał przeróżne a czasami nawet dziwne sposoby na pozbycie się wstrętnego zapachu. Nie zdradzę Wam czy pomoc się udała, to musicie już przeczytać sami. "Skunks, który pachniał wanilią".

Pewien mały skunks zamiast śmierdzieć roztaczał wokół siebie piękny zapach wanilii. Na pewno wiele zwierząt by się z tego cieszyło, jednak nie skunks. Malec był bardzo zmartwiony, bo jak ma się bronić przed drapieżnikami skoro on pachnie! Dodatkowo było mu bardzo smutno, że jest inny niż cała jego rodzina. Po licznych nieudanych próbach zdobycia zapachu prawdziwego skunksa postanawia wyruszyć w świat by znaleźć nową rodzinę, do której będzie pasował. Poszukiwanie okazuję się bardzo trudne. Skunks wpada z tarapaty z których ratuje go pewna mała skunksica. Od razu się zaprzyjaźniają, ale mama i tata bardzo tęsknią za swoim synkiem. Czy malec wróci do swojego domu? Czy uda mu się w końcu zdobyć zapach prawdziwego skunksa? Odpowiedzi znajdziecie w książce. Wspaniała seria dla większych i mniejszych. Nie są długie więc, mniejsze dzieci będą się potrafiły skupić na opowieści. Te które rozpoczęły swoja przygodę z czytaniem, same będą mogły ją przeczytać. W środku znajdują się piękne kolorowe ilustracje a twarda oprawa sprawia, że wygodnie się ja trzyma w rękach. 
A co z tymi zapachami? W każdej książce znajdziemy dwie strony które pachną przyjemnie lub nie. Trzeba się przygotować na to, że niektóre kartki powąchacie szybko, a inne moglibyście pocierać godzinami! Ja uwielbiam zapach malin i wanilii, ale cebuli czy zapach niemytych stóp mogę sobie spokojnie darować.

Dane techniczne: 
Tytuł: "Księżniczka Malina", "Rycerz Stopa", "Wilk, który pachniał truskawkami", "Skunks", który pachniał wanilią".
Autor:  Raffaella Bertagnolio
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: twarda


9 komentarzy:

 1. Najlepsze jest to, że one autentycznie pachną :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow ale świetne , nie wiedziałam , że takie zapachowe książeczki istnieją ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Genialny wynalazek, pozwala dosłownie "wczuć się" w książkę :D

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Ilustracje to, to na co w pierwszej kolejności zwracam uwagę :)

   Usuń
 4. nie wiedziałam, że takie coś istnieje :) Sporo tekstu, więc coś dla nas!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy tą o rycerzu. Ciekawa jestem tej o wilku :p

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...