piątek, 21 października 2016

Książki o wilku zwanym Wilkiem.

Fatum złego charakteru wilka ciągnie się w literaturze od wieków, a to za sprawą sławnego Czerwonego Kapturka. Wydawnictwo Adamada postanowiło odczarować to stworzenie tak, aby dzieci wprost je kochały.


Właśnie na rynku pojawiły się dwie nowe części przygód niezwykle sympatycznego i uroczego wilka, który w świecie książek dla dzieci zdobywa coraz większe uznanie. My w swojej biblioteczce mamy już dwie pozycje, o których możecie przeczytać TU i TU. Dzisiaj opowiem Wam o jego nowych przygodach.

O Wilku który chciał się zakochać

"O Wilku, który chciał się zakochać"

Miłość to piękne uczucie i chyba każdy o nim marzy, bo kto z nas nie chciałby znałeś swoją wymarzoną drugą połówkę. Dlatego Wilk postanowił się zakochać! Jednak sprawa nie jest z pozoru prosta, bo trzeba odszukać odpowiednią kandydatkę. Dzięki swoim przyjaciołom i ich dobrym radą Wilk odpowiednio się ubrał, nauczył pięknych słów i nazbierał pięknych polnych kwiatów. Czy to wszystko wystarczy, by spotkać na swej drodze tą jedyną? Czy serce będzie biło mu jak szalone, a nogi będą jak z waty? Tego dowiecie się czytając  książkę.

O Wilku który chciał się zakochać
O Wilku który chciał się zakochać

 

 

O Wilku który podróżował po świecie Adamada "O Wilku, który podróżował po świecie"

Pewnej zimy wilk zwany Wilkiem stwierdził, że tu w Dalekim Lesie gdzie mieszka jest bardzo nudno i chciałby zobaczyć te wszystkie rzeczy, o których tylko marzył. Spakował się i wyruszył w daleką podróż. Zwiedził wiele ciekawych zakątków świata, poznał nowych przyjaciół, a nawet nową miłość, niestety jednostronną i to on był obiektem pożądania. Niekiedy wyjazd ze swoich rodzinnych stron uświadamia, jak bardzo jest nam dobrze właśnie u siebie. Tęsknimy za bliskimi, z którymi wcześniej widywaliśmy się codziennie. Czy nowa wielbicielka Wilka usidli go w swoich ramionach? Czy uda mu się wrócić do domu? A może zostanie na zawsze w jakimś nowym kraju? Nie zdradzę, zostawię Was w niepewności, abyście sami mogli odkryć jego losy.  

O Wilku który podróżował po świecie

O Wilku który podróżował po świecie

Książki zachwycają mnie pod każdym względem, to jedna z naszych ulubionych serii wydawniczych i liczę na to, że będą się ukazywać regularnie nowe części. 
Sami spójrzcie na te ilustracje i zastanówcie się, czy jesteście w stanie oprzeć się oraz nie zaprosić go do swoich domów? Ja nie.


Co o książce "O Wilku, który chciał się zakochać" i "O Wilku, który podróżował po świecie" pisze wydawnictwo?

Pewnej wiosny Wilk, zainspirowany widokiem przechadzających się tu i ówdzie wzdychających par, postanawia się zakochać (a co tam!). Zakłada ekscentryczne okulary przeciwsłoneczne, uczy się na pamięć wszystkich wierszy ze słowem „kocham” i zaopatruje w bukiet kwiatów…
Ale czy to na pewno najlepszy sposób na znalezienie miłości?


Zimą Wilkowi trochę się nudzi. Nawet zabawy z przyjaciółmi nie sprawiają mu radości. Co tu robić? Wyruszyć w podróż dookoła świata! W Egipcie Wilk o mały włos nie stanie się obiadem krokodyla, na Madagaskarze spotka się pysk w pysk z rekinem, a w Nepalu będzie musiał salwować się ucieczką przed zalotami panny Yeti. Czy Wilkowi uda się wrócić do domu
w jednym kawałku?


Dane techniczne:
Tytuł:  "O Wilku, który chciał się zakochać" i "O Wilku, który podróżował po świecie"
Autor: Orianne Lallemand
Wydawnictwo: Adamada
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2016

4 komentarze:

 1. Mamy książeczkę o wilku, który bał się własnego cienia i koniecznie muszę zaopatrzyć się w kolejne części. Świetna i zachęcająca recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do pełnej kolekcji brakuje nam jeszcze dwóch sztuk, ale planujemy już ich zakup aby mieć komplet :)

   Usuń
 2. Jej, wilk jest rewelacyjny! Koniecznie muszę go zdobyć! :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...