środa, 12 kwietnia 2017

Banalnie proste i szybkie kruche ciastka dla małych i dużych.

Banalnie proste i szybkie kruche ciastka dla małych i dużych.

Nie lubię skomplikowanych przepisów, siedzenia godzinami w kuchni i kombinowania. Za to lubię smaczne, domowe jedzenie a słodkości w szczególności. Kiedy maluchy biegają i krzyczą, że chcą ciasteczka to najlepiej zrobić kruche, bo to jest do wykonania nawet, wtedy gdy twoją kuchnię ogarniają łobuzy skłonne pomagać na swój jedyny i niepowtarzalny sposób. 


Na stronę My Gift Dna  natrafiłam jakoś na początku grudnia i od razu zakochałam się w tych wałkach. Zastanawiałam się kilka miesięcy nad nimi, w obawie, czy tak naprawdę będzie widać efekt na naszych wypiekach i też dlatego, że cierpię na brak miejsca w szafkach kuchennych. Kiedy do nas przyszły cieszyłam się jak dziecko a obok cieszył się Jaś krzyczeć, że to dla niego i ich nie odda. Jasio aż rwie się do pomocy ze wszystkim, Stasio też by chciał choćby dlatego, żeby naśladować starszego brata jak to ma w zwyczaju robić młodsze rodzeństwo. Powiem szczerze, było ciężko kuchnia troszkę ucierpiała, wałkowaliśmy kilka razy, bo raz Stanisław wszedł nam swoimi małymi stopami na gotowe do wycinania cisto. Najbardziej do gustu przypadł moim dzieciom wzór w serduszka dlatego takich ciastek jest najwięcej.

Składniki potrzebne do przygotowania kruchych ciasteczek:

- 2,5 szklanki mąki, 
- 4 żółtka, 
- 250 dag masła (lub margaryny jak kto woli), 
- 4 łyżki cukru, 
- cukier waniliowy,
- 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia. 

Jeśli lubicie wszystko, co ma w sobie czekoladę to możecie dać łyżkę kakao.

Sposób przygotowania kruchych ciasteczek.

Wszystko wrzucamy do miski, zagniatamy i wstawiamy do lodówki na 20 minut! Jeśli jakimś cudem ciasto nie będzie chciało się skleić w jedną kulkę można dodać łyżkę śmietany. Mi się udaje zagnieść z podanych wyżej składników a nie jestem siłaczem. 
Pieczemy w 180 stopniach w piekarniku do zarumienienia się tak około 12-16 minut.

Banalnie proste! Możemy polać też czekoladą, ale takie same są naprawdę pyszne. Wzory na ciastkach wychodzą bardzo dobrze, możemy je też wykorzystać do robienia wzorków na masach solnych, ciastolinie, piasku kinetycznym itp. Takie ozdobione łakocie, ładnie zapakowane mogą być też fajnym pomysłem na drobny prezent dla bliskich. Wszystko zależy jaki wzór wybierzemy, a jest ich cała masa wystarczy tylko zajrzeć do My Gift Dna  a na pewno zakochacie się w nich tak jak ja.

Kilka dni temu na naszym fanpage odbywał się konkurs gdzie do wygrania był zestaw pięknych Wielkanocnych wałków tak, więc szczęśliwym zwycięzcą jest Monika Gołębiowska - Gratuluję i zapraszam do kontaktu ze mną w tej sprawie.

Banalnie proste i szybkie kruche ciastka dla małych i dużych.

proste i szybkie kruche ciastka

proste i szybkie kruche ciastka

proste i szybkie kruche ciastka

proste i szybkie kruche ciastka

proste i szybkie kruche ciastka

proste i szybkie kruche ciastka

Wałki grawerowane

wałki grawerowane
 Smacznego!!!

3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...