wtorek, 5 września 2017

Jak wybrać odpowiednie kapcie dla przedszkolaka - 4 cenne wskazówki.

Nogi niosą nas przez całe życie, niezależnie od tego, jakich wyborów dokonujemy. Dźwigają nasz ciężar dzień za daniem. Dzieci jeszcze bardziej eksploatują tę część ciała. Są naszym żywym srebrem, wszędzie wlezą, pobiegną, wskoczą. Dlatego już od małego powinniśmy zwrócić uwagę na prawidłowe obuwie naszych podopiecznych. To bardzo ważne by ich stopy były zdrowe, prawidłowo się rozwijały i byśmy my rodzice nie zrobili im krzywdy dobierając nieodpowiednie obuwie. Dziś podpowiem wam, na co zwrócić uwagę przy doborze kapci dla przedszkolaka i nie tylko.


Jest wrzesień i wiele maluchów właśnie zaczyna swoją przygodę z przedszkolem. Mój Jaś w tym roku właśnie jest takim małym przedszkolakiem, który zaczyna swoją nową przygodę. Niestety (lub stety) jestem mamą pracującą, więc Jaś spędza w przedszkolu całkiem sporą część dnia. Dlatego bardzo ważne jest by miał na stopach odpowiednie kapcie, które nie będą go ograniczać i będą dla jego stóp zdrowe.

Jak wybrać odpowiednie kapcie dla przedszkolaka - 4 cenne wskazówki:

Zapięcie.

Rodzicu, nie komplikuj! Zapięcie musi być łatwe, by dziecko samo mogło ściągnąć i założyć kapcie. Najlepszym rozwiązaniem jest rzep, bez żadnych zbędnych mechanizmów. Dziecko w przedszkolu musi nauczyć się samodzielności, więc nie utrudniajmy mu tego.

Obcas Thomasa.

Tak, tak obcas! Obuwie dziecięce z takim obcasem jest bardzo zdrowe. Ma on na celu zmienić sposób obciążenia stref wzrostowych stopy. Zalecany przy profilaktyce i leczeniu wady stopy. Oczywiście lepiej zapobiegać niż leczyć prawda? Dlatego na ten punkt powinniśmy zwracać szczególną uwagę.

Wkładka.

Dzięki niej możemy zapobiegać płaskostopiu. Powinna być dobrze wyprofilowana i najlepiej skórzana.

Wygląd.

W ładnym zawsze czujemy się lepiej prawda? Dziecko też będzie się tak czuło, będzie bardziej pewne siebie, zadowolone i mniej zawstydzone.


Pamiętajmy, że buty mają nie być ani za małe, ani za duże, kiedy mierzymy dziecku stopę dodajmy tylko 1 cm i to naprawdę wystarczy. Noga ma się czuć swobodnie, ponieważ jest ciągle w ruchu. Podczas przedszkolnych zabaw dziecko, kuca klęka, kładzie się lub przybiera inne pozycje, w których kapcie mają mu nie nie utrudniać i nie przeszkadzać.

My w tym roku wybraliśmy kapcie marki SlippersFamily. Spełniają wszystkie nasze kryteria wyboru, są:
- z dobrych materiałów,
- mają łatwe zapięcie na rzep, z czym mój 3,5 latek radzi sobie bezproblemowo,
- posiadają obcas Thomasa, profilaktyka przede wszystkim,
- bardzo dobrze wyprofilowaną wkładkę skórzaną,
- są ładne (zawsze na to zwracam uwagę).

Dodatkowo cena, jest bardzo atrakcyjna. Kacie, które posiadają obcas Thomasa i są tak dobrze wykonane bardzo trudno znaleźć w tak niskiej cenie. Jest jeszcze jeden plus do każdych z nich można dobrać przepiękny worek! To komplet idealny dla każdego malca. Jestem nimi zachwycona, więc mam dla Was niespodziankę i podsyłam Wam rabat na 10%! Co trzeba zrobić podczas zakupów w SlippersFamily? Użyć kodu 54563 i już gotowe! Bardzo proste i przyjemnie. Czyli podsumowując wpisujemy KOD: 54563 i mamy -10%.

Dbajmy o małe stopy, które jeszcze mają tyle szczytów do zdobycia i kilometrów do przebycia. Niech będą zdrowe i niosą nasze dzieci w świat, zarówno ten przedszkolny, jak i ten, który je jeszcze czeka.


21 komentarzy:

 1. My idziemy w buciki, których prawie nie ma ;) fajne te wywietrzniki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podzielisz się ze mną na priv co to za buty? Jesteś zadowolona z nich.

   Usuń
 2. Świetne buty. Muszę o nich pomyśleć w przyszłym roku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Spadłaś mi jak z nieba tym wpisem. Melcia jeszcze nie ma kapci do przedszkola, zaraz biegnę przeglądać ich ofertę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudne te buciki! Ważne jest, żeby dziecku od początku wybierać dobrze dopasowane obuwie. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczne butki, ale ja bym dodała jeszcze jedną ważną cechę przy wyborze obuwia to wysoki zapiętek tak by but zachodził powyżej kostki by ona była sztywna

  OdpowiedzUsuń
 6. Slippersy mamy i bardzo je lubimy :) A co najważniejsze - są bardzo łatwe w "obsłudze" i nawet małe dziecko świetnie sobie poradzi z ich ubieraniem i ściąganiem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, Jaś nie ma problemu z ich zakładaniem a w przedszkolu musi być samodzielny :)

   Usuń
 7. Te buciki wyglądają super, dużo dobrego słyszałam również o ich jakości. Jednak boję się bo moje pociechy mają bardzo wysokie podbicie i nie wiem czy będą na nie dobre :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mojej przyjaciółki syn ma wysokie podbicie i mierzył je u nas, były dobre :), więc u Ciebie też się sprawdzą.

   Usuń
 8. Ja się zastanawiałam jakiś czas właśnie nad nimi i teraz wiem że są warte zakupu, dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 9. Śliczne te buciki. Ja mam swoje ulubione firmy. Chętnie kupuje butki Kornecki oraz Befado.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też kiedyś kupowałam z Korneckiego, niestety te ostatnie przetrwały 2 tygodnie... więc musiałam poszukać innej firmy.

   Usuń
 10. My też mamy te buty, są bardzo fajne dla bliźniaków!

  OdpowiedzUsuń
 11. Dużo dobrego o tych butach słyszałam :) może zakupimy na zmianę do przedszkola

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale słodkie! Nie wiedziałam, że taki obcas thomasa jest potrzebny :O człowiek uczy się przez całe życie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...