czwartek, 31 sierpnia 2017

Moje bajeczki - seria książeczek dla dzieci.

Moje bajeczki, to seria książek dla dzieci, którą wydało Wydawnictwo Egmont. Nasza biblioteczka jest już naprawdę sporych rozmiarów, ale te mnie zachwyciły, więc muszę zrobić chyba remanent w naszych zbiorach na właśnie takie perełki.


Wszystkich kochający literaturę i zapach nowej książki (tak jak ja) zapraszam na krótką recenzję czterech egzemplarzy z serii "Moje bajeczki"

1. Masz i Niedźwiedź. Moje Bajeczki - o psikusach i psotach.

To pierwsza bajka, na jaką skusił się mój Jaś, by oglądać cokolwiek na wielkim ekranie (czyli tv). Jego młodszy brat Staś, też ją kocha i nie uznaje jak na razie nic innego. Mamy już kilka pozycji książkowych z udziałem niesfornej Maszy i radośnie powitaliśmy też tą! W środku znajduje się aż osiem opowiadań. Nie są to jednak nowe bajki (a szkoda), lecz te, które już znamy z filmów. Jednak całkiem inaczej jest jak się je ogląda i opowiada o tym wszystkim co tam się dzieje (a zawsze dzieje się dużo). Jest zawsze dużo śmiechu i psot. Polecam wszystkim miłośnikom Miszy i Maszy.

2. Tomek i przyjaciele. Moje Bajeczki o lokomotywach.

Tomek to bardzo użyteczna lokomotywa i wraz z całym gronem swoich przyjaciół przeżywa wiele niesamowitych przygód. Książeczka ma dziewięć krótkich opowiadać a każde z nim, ma innego głównego bohatera. Oglądaliśmy również już pełnometrażowy film o tej dzielnej lokomotywie, więc ta pozycja po prostu do nas pasuje.

3. Kraina Lodu. Moje Bajeczki o Annie i Elsie.

Słysząc "kraina lodu" od razu w głowie mam piosenkę "Mam tę moc!", nie może być inaczej. Miłość, która jest między rodzeństwem potrafi zdziałać cuda i przezwyciężyć wszytko. O tym mogliśmy się przekonać czytając lub oglądając pełnometrażową wersję "Krainy Lodu". W tej książeczce natomiast znajduje się osiem krótkich opowiadać z udziałem tych słodkich pannic. Fajne jest to, że nie są to przepisane z filmu sytuacje, ale całkiem nowe, które możemy odkryć czytając książkę razem z dzieckiem. Osobiście najbardziej kocham Olafa, skradł moje serce od razu.

4. Bob Budowniczy. Moje Bajeczki o Bobie Budowniczym.

Buduje, naprawia i ratuje z opresji, czyli nikt inny jak Bob Budowniczy. Nie robi tego oczywiście sam, ale ze wspaniałą drużyną, która zawsze go wspiera. Dzięki nim powstało już bardzo dużo wspaniałych budowli. W książeczce jest osiem opowiadań, które już kiedyś mogliśmy zobaczyć oglądając odcinki niezawodnej ekipy budowlanej na ekranie tv. Jednak dla wszystkich miłośników konstruowania, budowania i naprawiania będzie idealna. Po prostu Bob Budowniczy - damy rady!!!

Wszystkie cztery pozycje charakteryzują się tym, że mają krótkie opowiadanie, co dla małych dzieci jest bardzo ważne, bo nie potrafią jeszcze na długo skupić swojej uwagi. Dodatkowa format bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, bo są kwadratowe i małe, dlatego łatwo je schować do torebki, bagażu lub małego plecaka przyszłego mola książkowego. Świetnie się sprawdzą na wyjeździe. Ilustracje są duże i kolorowe, co wzbudza zainteresowanie maluchów. Bardzo przyjemnie się je czyta.

Która najbardziej Wam się podoba?

15 komentarzy:

 1. Podobają się wszystkie, ale gdyby wybierał mój synek to byłaby:Bob Budowniczy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas szał na Maszę się skończył. W ogóle starszak twierdzi że już jest za duży na bajki ;) Za to młodszy Jasiek- uwielbia Boba i Tomka właśnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas Masza i Tomek nadal sa w użyciu musze mu kupić

  OdpowiedzUsuń
 4. Obecnie rządzą u nas wszystkie bajki tak więc nie ummiałabym wybrać tej jednej

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje dzieci byłyby zachwycone! Dla każdego co innego ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mamy z tej serii Maszę. Fajnie, że te ksiażeczki maja mały format - można je zabrać wdzędzie. Idealnie wpasują się nawet do małych toreb, plecaczków, walizek.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super te książeczki! I piękne ilustracje mają w środku. :)
  Moja chrześnica uwielbia Maszę :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Musze zakupić bajeczki o Maszy, moje dzieci bardzo ją lubią :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę się za nimi koniecznie rozejrzeć - Młody byłby zachwycony, Bobem i Tomkiem, to jedni z jego ulubionych bohaterów :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Córka już z nich wyrosła, ale uwielbiała je czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Masza i niedźwiedź - to by było coś dla nas :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Tomka i Masze znay i mamy :-) Jasiek je bardzo lubi. Co do biblioteczki to ja czekam na kolejny regał na ksiażki.

  OdpowiedzUsuń
 13. Oczywiście moja córa wybrałabym Elzę ;). Nie znałam tej serii, dziękuję za podrzucenie przydatnych info :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Też mamy książeczki z tej serii i synowie je uwielbiają :-) Są bardzo kolorowe, ciekawe oraz w fajnym, podróżnym rozmiarze

  OdpowiedzUsuń
 15. Uwielbiam bajeczki z tego wydawnictwa.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...