niedziela, 17 stycznia 2016

Taras potrzebny od zaraz.


Za oknami aktualnie szaro, buro i ponuro. Śnieg ku mojej wielkiej rozpaczy stopniał i została tylko ciapa. Powoli zaczynam rozmyślać o cieplejszych dniach i zaglądać przez okno gdzie niestety rysuje się nieciekawy widok mojego tarasu. Jestem szczęśliwą posiadaczką nawet dwóch 40 i 20 metrowych wybiegów dla moich dzieci. Już od dłuższego czasu marzy mi się piękny taras, gdzie mogłabym wyjść na boso, rozsiąść się wygodnie i sączyć przepyszną kawę! Niestety do szczęścia jeszcze trochę brakuje. Pierwsze co chciałabym zmienić, to ten niemiły dla moich nóg gres, wszędzie dałabym drewno i nawet znalazłam firmę http://www.prodexpol.pl/ gdzie mogłabym je zamówić. Niestety jakoś zawsze są ważniejsze wydatki ale dzisiaj puściłam totka, to może akurat los się do mnie uśmiechnie! 
Pewne kroki już poczyniłam, kilka rododendronów już stoi oraz spora kolekcja borówek. Nie ma to jak w lecie wyskoczyć na taras na te fioletowe pyszności. Jak do tej pory jedyny plus z niezagospodarowanej przestrzeni jest taki, że jak matka miała "lenia" to Jasio jeździł po nim autkiem bo 40 metrów mu zupełnie wystarczało.
Oczywiście jestem mamą i myślę również o mich maluchach, dlatego konieczne będzie podzielenie tarasu na dwie strefy. Pierwszy dla mnie, gdzie umęczona po nieprzespanej nocy będę nabierała sił obserwując wyczyny Jasia i Stasia. Wystarczył by mi naprawdę wygodny fotel żebym mogła się na nim dotleniać. Kącik chłopaków to już większa inwestycja, myślałam o małej piaskownicy i huśtawce bo Jasio jest ostatnio jej fanem. Na razie jednak te obrazki pozostają w sferze marzeń, jednak powoli zbliżamy się do realizacji. 

5 komentarzy:

 1. Też marzy mi się zrobienie do końca tarasu. Ale w kolejce stoi łazienka i korytarz. A po drodze zawsze tysiąc innych rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Życze spełnienia marzeń o tarasie :) Mam nadzieję, że borówki będą Was raczyć swoim pysznym smakiem-mój krzaczek zmarniał :(

  OdpowiedzUsuń
 3. My mamy mały taras ale w płytkach i daleki od ideału :D od 2 lat czekam na tarasową huśtawkę, Mąż robi w garażu ;-) może w tym roku będzie mi dane odpocząć z kawką i książką na wymarzonej huśtawce :-))

  OdpowiedzUsuń
 4. To ja Ci życzę wygranej w tego totka ;) Wtedy będziesz mogła mieć taki wymarzony taras we wszystkich trzech domach ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. mnie na 5 piętrze taras nie wskazany. Niby mam balkon, ale długi i wąski, więc nie do końca jest go jak urządzić. Ty i tak masz lepiej ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...