niedziela, 31 stycznia 2016

"Żegnaj Skarpetko!" książka która uczy odpowiedzialności.

Czy Wasze dzieci lubią zwierzęta? Nieustannie proszą Was aby jeden z nich zamieszkał w waszym domu? Jeśli tak, to mam dla Was świetną książkę, którą warto przeczytać przed pojawieniem się w domu nowego członka rodziny.

Tytułowa "Skarpetka" to królik z bardzo długimi uszami, którym opiekuje się mały chłopiec. Przyjaciele spędzają ze sobą całe dnie, jednak Skarpetka przez swoje długie opadające do ziemi uszy jest bardzo powolny, niezdarny i nie potrafi się bawić. Chłopiec chciałby robić mnóstwo rzeczy takich jak np. gra w piłkę, zabawa w Indian itp. Uświadamia sobie, że z królikiem jest to niemożliwe i najwyższa pora znaleźć sobie kolegów i koleżanki do wspólnych zabaw. Jednak kwestię zwierzęcego przyjaciela trzeba jakoś rozwiązać więc postanawia udać się do lasu i zostawić go w nim. Chłopak nie ma żadnych wyrzutów, bo przecież las to naturalne środowisko dla królików, są tam szczęśliwe.
Kiedy docierają w głąb lasu przywiązuje włóczką Skarpetkę tak aby ten nie mógł za nim podążyć, po czym biegnie tak szybko jak tylko potrafi, nie odwracając się przy tym ani razu. Po pewnym czasie zaczyna rozmyślać co dzieję się ze Skarpetką. Kiedy wrócił na miejsce zobaczył tylko kawałek włóczki przywiązanej do drzewa, ale królika już tam nie było. Jeśli jesteście ciekawi co stało się ze Skarpetką i jak zakończyła się ta historia, to koniecznie przeczytajcie się książkę.Co o książce "Żegnaj Skarpetko! " pisze wydawnictwo?
Co zrobić z królikiem, który jest dość niemrawy, mało bystry i nie potrafi się bawić w Indian? I kiedy w dodatku, zamiast królika, wolałoby się mieć prawdziwych kolegów?
Benjamin Chaud jest ilustratorem wielu książek – stworzył postać słonia Pomelo, a także rodzinę Binty, Babo i Lalo. Znamy go też z książek Yeti i Duch z butelki, gdzie bohaterami są Uno i Mati. W książce Żegnaj, Skarpetko! Benjamin Chaud występuje nie tylko w roli ilustratora, lecz również autora tekstu.

Dane techniczne:
Tytuł: "Żegnaj Skarpetko! "
Autor tekstu:
Ilustrator:
Wydawnictwo: ZAKAMARKI
Liczba stron: 36
Oprawa: twarda 
Wymiary: 21,5 x 33,5 cm

5 komentarzy:

  1. okładka przypomina mi książki z mojego dzieciństwa. fajna :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ilustracje boskie! Jakbym była i żyła lat kilka wstecz.. nie znam, jednak chętnie poznam!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...