sobota, 9 kwietnia 2016

Słodkie historyjki. "Mam już rok!", "Mam już 2 lata!", "Mam już 3 lata".


Seria książek pod tytułem "Słodkie historyjki", jest stworzona z myślą o odpowiedniej grupie wiekowej dzieci. Bardzo ułatwia zadanie rodzicom, którzy już nie muszą się zastanawiać czy nadaje się dla ich dziecka czy nie. Do wyboru mamy pięć książek odpowiednio od 1-5 lat. Dzisiaj pokaże Wam trzy z nich. 

"Mam już rok!" to historia małego kotka, który poznaje otaczający go świat. Wstaje bardzo głodny i wyrusza na małą wycieczkę przed śniadaniem. W ogrodzie ogląda kwiaty, biegnie za ptactwem i podziwia jak szybują po niebie. Spotyka myszkę, na którą ma wielkiego smaka, ale ona jest sprytniejsza i chowa się przed nim. Oczko wodne kusi pysznymi żabami, jednak i tu nie udaje się nic upolować. Kotek jeszcze buszuje w koszu ogrodnika i myli piłkę z jeżem zanim decyduje się na krótkie odwiedziny u sąsiada, psa Artura. Szybko wraca do domu na mleczko, bo brzuszek wciąż pusty. Na szczęście Pani już go woła swoim miłym głosem. 
W książce obrazki są duże, proste a tekst krótki i zrozumiały. Każdy roczniak powinien być zadowolony z poznania tego małego psotnika. 

"Mam już 2 lata!" następna pozycja, gdzie bohaterem są króliki. Mały króliczek wybiera się z dziadkiem na ryby. Maluch z niecierpliwością czeka aż dziadek po niego przyjedzie. Kiedy przybywa, pakują najpotrzebniejsze rzeczy, zakładają kapelusze i wyruszają na rowerze nad wodę. Po drodze mijają piękne małe miasteczka. Kiedy docierają na miejsce mały królik spotyka innego malca z którym wznoszą piaskowe budowle. Nie po to tu jednak przyjechali prawda? Wsiadają do łódki i wpływają by złowić ryby na kolację. Jedyną ich zdobyczą okazuje się być duży czerwony but. Po powrocie do domu i szybkiej kąpieli nadchodzi czas kolacji. Mama nie zaserwowała czerwonego buta, ale całą miskę bardzo czerwonych marchewek. Uff.... bo to ulubione danie malca. 
W tej pozycji jest zdecydowanie więcej tekstu, który czytamy dzieciom i fabuła również jest już rozbudowana. Ilustracje dopasowane do tego co znajduje się na stronach. Ciepła opowieść o wspólnie spędzonym czasie dziadka z wnukiem. 
 

"Mam już 3 lata!". Spotykamy tu kilka sympatycznych zwierzaków, a mianowicie osiołka Szymona, Borsuka, Panią Kret i Lisa. Szymon jest bardzo przyjacielski i pomocny. Codziennie przynosi pocztę Borsukowi, zakupy Pni Kret i bierze na przejażdżkę Lisa. Pewnego dnia rano, Osiołek nie mógł wstać z łóżka, było mu na przemian ciepło i zimno, nogi odmawiały posłuszeństwa. Jego przyjaciele cały dzień czekali na jego przybycie, ale na próżno, bo on nie pojawił się. Myśleli, że może się wyprowadził lub nie chce się z nimi już spotykać. Następnego dnia wpadli na pomysł, by odwiedzić Szymona i sprawdzić co się dzieje. Na miejscu zastali chorego przyjaciela, którym od razu się zaopiekowali, było im również troszkę wstyd, że pomyśleli, że nie chce się z nimi już widywać. Po kilku dniach wszystko wróciło do normy i Szymon ozdrowiał. Wywiózł na własnym grzebiecie przyjaciół do ich domów. W życiu bardzo ważne jest, żeby mieć przyjaciół, a tacy jak Ci którzy występują w tej historyjce to prawdziwy skarb! 
W tej książce obrazki są nie tylko bardzo kolorowe, ale również zawierają dużo drobnych detali, tak aby mały czytelnik zainteresował się nimi. Zdania są proste i jak w poprzednich częściach dopasowane do ilustracji. 
 

Wszystkie książki są wydane w twardej oprawie dzięki czemu dobrze się je trzyma. Słodkie historyjki czyta się bardzo lekko. Idealne na prezent dla małych molów książkowych. Mojemu Jasiowi przypadły do gustu, on uwielbia gdy mu czytam, zresztą nawet jak nie mam ochoty przychodzi do mnie z książką i krzyczy "citać". Wtedy nie mam już innego wyjścia.


Co o książkach „Słodkie historyjki” pisze wydawnictwo?
„Słodkie historyjki” to seria prześlicznie ilustrowanych kartonowych książeczek dla dzieci od pierwszego do piątego roku życia. Zarówno temat opowiadania jak i jego długość oraz rodzaj ilustracji zostały bardzo starannie dobrane i zróżnicowane w zależności od wieku dziecka.
W tej serii: Mam już rok!, Mam już 2 lata!, Mam już 3 lata!, Mam już 4 lata!, Mam już 5 lat!


Dane techniczne:
Tytuł: „Słodkie historyjki” Mam już rok!, Mam już 2 lata!, Mam już 3 lata!,
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: twarda

 

6 komentarzy:

 1. My mamy książeczkę o wilku dla czterolatka - kupioną trochę na wyrost, ale bardzo urzekającą :)Jeśli pozostałe są podobne (a myślę, że tak) to z pewnością warto po nie sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Alex się mocno zastanawiał nad zakupem i właśnie stwierdza, że chyba że jednak warto!!

  OdpowiedzUsuń
 3. noo, książki marzenie. Ja właśnie dostałam książki o ciekawych tytułach, czytamy więc!

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne są. Czasem wolę poczytać takie książeczki dla dzieci niż te dla dorosłych :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczne! Kolorowe, optymistyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ohhhh cudne! Moja mała za miesiąc ma 2 urodziny :) chyba już wiem, co musimy zakupić :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...