czwartek, 21 kwietnia 2016

Wiersze dla dzieci "Zielono mi!" Agnieszki Frączek.

Wiosna już za oknami, wszędzie zrobiło się zielono! Dlatego mam dla Was propozycję książki, która idealnie pasuje do obecnej pory roku. "Zielono mi!" to zbiór 23 wierszy związanych z otaczająca nas przyrodą. Autorka Agnieszka Frączek jak zwykle mnie nie zawiodła. Jej twórczość jest fantastyczna chylę czoła przed ogromnym talentem. W naszej biblioteczce znajduje się już kilka pozycji jej twórczości i na pewno ilość będzie się zwiększać.

"Zielono mi!" to idealna propozycja dla najmłodszych, dziecko słuchając wiersza potrafi się skupić na treści i na pewno dotrwa do końca czytanego tekstu. Rymowane, śmieszne i niekiedy całkiem abstrakcyjne wiersze są powodem wieczornych bólów brzuchów, ponieważ rechoczemy przy nich z Jasiem gorzej niż żaby! Głównymi bohaterami są tu słonie, żaby, jeż, motylek, zając, krowa itp. Natura w pełnej krasie. 
Naszym ulubionym wierszem jest "Pchła" choć żadnych w domu nie posiadamy. Czytany jest najwięcej razy nigdy nie można go pominąć. Przyznam, że również Ja go uwielbiam. 


Książka ma twardą oprawę, ułatwia to nie tylko trzymanie jej, ale także przechowywanie. Jednak nie zachwyca ona wyłącznie treścią, walory wzrokowe są równie dobre. O piękne i dopasowane do tekstu ilustracje zadbała tutaj Ewa Poklewska-Koziełło, sami zobaczcie jakie są piękne.

Co o książce „Zielono mi!” pisze wydawnictwo?
Kolejny tomik wierszy Agnieszki Frączek, jak zwykle wesołych, dowcipnych i łąmiących języki.
Agnieszka Frączek na co dzień zajmuje się pracą naukową. Chętnie jednak odrywa się od poważnych zagadnień językoznawstwa niemieckiego i leksykografii, by pisać zabawne i łamiące języki wiersze dla dzieci, wydane w licznych książkach, m.in. Chichopotam i Słoń na hulajnodze. A kiedy pani Agnieszka zakłada okulary w zielonych oprawkach, wiersze stają się jeszcze radośniejsze niż zwykle i wiosenne bez względu na porę roku.

Dane techniczne:
Tytuł: „Zielono mi!” 
Autor:  Agnieszka Frączek
Ilustrator: Ewa Poklewska-Koziełło  
Wydawnictwo: BIS
Oprawa: twarda

6 komentarzy:

 1. Bardzo lubimy wiersze autorstwa Pani Frączek! ostatnio córka uczyła się w szkole jednego na pamięć ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Martynka uwielbia wierszyki :) Świetna recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna recenzja. my uwielbiamy wierszyki

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli Agnieszka Frączek - to biorę w ciemno :) Chyba jeszcze nie zdarzyło się, żebym zawiodła się jej twórczością.

  OdpowiedzUsuń
 5. moja pierworodna chodzi często na konkursy recytatorskie, tak patrzę, że te wiersze idealne na takie "imprezy" ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...