sobota, 23 grudnia 2017

Jak pokazać dziecku cały świat?

Jak pokazać dziecku cały świat? Janod

Kiedy rodzi się dziecko jedyne, co zna to ciepło naszego głosu i bicie serca. Dni mijają bardzo szybko i nim się obrócimy mamy już przed sobą malca, który jest żądny wiedzy, świata i wypytuje dosłownie o wszystko! Pobudźmy dziecięcą ciekawość i sprawmy, by były ciekawe świata, który nas otacza. Jak pokazać dziecku świat? Poniżej znajdziecie odpowiedz na to pytanie.


Świat jest okrągły (no może jajowaty, ale nie wychodziłabym aż w takie szczegóły) i od tego powinniśmy zacząć. Mój Jaś już to wie. Dlatego jak jest ciemno, to mówi że słońce jest po drugiej stronie planetki. Co tam jest po drugiej stronie? To dopiero nurtujące pytanie.

Jak pokazać dziecku cały świat?

Oczywiście opcji mamy kilka. Najfajniej byłoby się wybrać na wycieczkę dookoła świata i zobaczyć wszystko na własne oczy. Być prawdziwym odkrywca jak Phileas Fogg i w 80 dni okrążyć ziemię. Niestety w moim przypadku na razie ta opcja nie jest możliwa do wykonania (chyba że mnie życie zaskoczy i wygram w totka). Dlatego mam alternatywę!

W nowym pokoju chłopców pojawiła się duża magnetyczna naklejka od Janod-czyli mapa całego świata. Od razu urzekła mnie feerią barw, bo to istna tęcza. Mamy cały świat do odkrycia, nauki i zabawy. Dziecko nie będzie czuło nawet tego, że się uczy, bo wszystko to odbywa się w formie zabawy. Do zestawu zostało dołączone aż 101 magnesów ze zwierzętami, jest w czym wybierać. Wywołało, to oczywiście dziką radość moich dzieci, bo oboje lubią bawić się magnesami.

Od czego zacząć-czyli jak my poznajemy świat.

Na początku warto pokazać miejsce gdzie sami mieszkamy, czyli Polskę (chyba że mieszkacie gdzieś indziej). Następnie, jeśli mamy rodzinę w innych krajach, to wtedy też pokazujemy, gdzie jest ciocia czy wujek i jak daleko jest od nas, czy dzieli nas ocean, morze czy może wysokie góry? Następnie stopniowo, powoli dodajemy kolejne informacje. Z niczym się nie śpieszmy mamy na to dużo czasu.

Najfajniejszą opcją w tej mapie są magnesy zwierzęta, bo z nimi to prawdziwa frajda. Na początku są przyklejane po prostu, jak leci byle się zmieściło jak najwięcej. Potem już dostajemy pytania: gdzie to zwierzątko mieszka? Jak się nazywa? Jaki odgłos wydaje? itp. Z tym ostatnim, to jest dla mnie najgorsze..... bo niby jak robi bawół, ptak kiwi i tym podobne? Ja zawsze mam z tym problem. Mamy jeszcze naprawdę wiele do nauczenia się nasza przygoda zaczęła się całkiem niedawno.

Następnym obowiązkowym punktem mapy świata jest klimat. Czyli gdzie zawsze jest śnieg, gdzie zawsze świeci słonko a gdzie jest wiecznie mgła. Jasio zdecydowanie chciałby tam, gdzie śnieg, ponieważ nie może się go doczekać tej zimy i marzy o ulepieniu bałwana. Stanisław jest w fazie naklejania jak największej ilości gdziekolwiek byle zabrać braty, jednak on ma dopiero dwa lata i na wszystko przyjdzie jeszcze pora.

Mapa jest naprawdę duża, jej wymiary to: 195 x 115 cm. Przed zakupem koniecznie upewnijcie się, że macie odpowiednią ilość miejsca, by ją przykleić. Jest piękna, więc świetnie spełnia swoją dizajnerską funkcję i ozdabia ścianę. Powiem szczerze, że dzięki niej i ja się uczę, bo moje dziecko zadaje dużo pytań i muszę szukać na nie odpowiedzi. Chyba nie uważałam wystarczająco na lekcjach geografii. Jeśli szukacie czegoś wyjątkowego do pokoju waszego dziecka, to właśnie naklejka ścienna mapa świata XXL z 101 magnesami od Janod jest takim produktem.

Zabierzmy dziecko w podróż dookoła świata, niech opowie nam swoją historię......
 
Jak pokazać dziecku cały świat? Janod

Jak pokazać dziecku cały świat? Janod

Jak pokazać dziecku cały świat? Janod

Jak pokazać dziecku cały świat? Janod

 

10 komentarzy:

 1. Super sprawa. Mamy mapę świata na ścianę w postaci fototapety Kuba ja uwielbia

  OdpowiedzUsuń
 2. O kurde dawno mnie nic tak nie zachwyciło. Meeeeega

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta mapa jest genialnaaaa. Super ozdoba i pomoc dydaktyczna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pokazałam to przed chwilą mojej córce, jest totalnie zauroczona, więc chyba będę musiała takie cudo kupić

  OdpowiedzUsuń
 5. To jest takie wspaniałe, że aż mi mowę odebrało! Musimy koniecznie się o taką mapę postarać - i zaznaczać na niej nasze podróże :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam takie kreatywne zabawy. Ta naklejka jest po prostu świetna!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale odjazdowa!!! Moim chłopakom baaardzo by się spodobała, muszę o takiej pomyśleć

  OdpowiedzUsuń
 8. Wow! To jest to czego szukałam!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja córka bardzo lubi szukac róznych miejsc. Do tej pory mieliśmy grę, w której mogła poznawać różne zakątki świata, ale ta mapa mnie zauroczyła :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...