wtorek, 29 grudnia 2015

"20 bajek do czytania przed snem" Uwaga! Czas do krainy pierzyny.

Po całym dniu harców, zabawy i zdobywania świata nadchodzi wieczór i szykujemy nasze pociechy do snu. A co najlepiej działa aby zapędzić maluchy do łóżek? Zdecydowanie według mnie czytanie bajek. Mogę wam polecić książkę specjale napisaną do tego celu.
"20 bajek do czytania przed snem" autorstwa Tamary Michałowskiej, to bajki gdzie w większości głównymi bohaterami są zwierzęta, akurat my z Jasiem jesteśmy na etapie wielkiej fascynacji wszelkimi stworzeniami.
Poznajemy przygody zwierząt żyjących na farmie Pimpusia, jagodowego króla, zakochanego misia, małą Estelkę, trzech młodych gniewnych czy przedszkolaków poszukujących skarbów. Czytając przenosimy się w fantastyczny świat przygód, gdzie nie tylko śmiejmy się i wzruszamy ale także uczymy. Każda z 20 bajek ma za zadanie przekazać dzieciom i nam rodzicom bardzo cenne informację, które tak oczywiste często zostają przez nas zapomniane.
Truteń Tymek, uświadamia nam, że warto mówić naszym najbliższym słowo "kocham", a czas z nimi spędzony jest czymś niezwykłym i bezcennym. Wąż Ssyczek zapalony kolarz pokazuje nam, że aby osiągnąć sukces i być mistrzem w danej dziedzinie trzeba się bardzo dużo uczyć. Źrebaczek Maczek nie słuchał się swojej mamy i przyjaciół, co o mały włos nie skończyło się źle. Przecież nasi najbliżsi chcą dla nas jak najlepiej, o czym Maczek teraz już dobrze wie. Trzej chłopcy Kamil, Kuba i Mateusz na własnej skórze przekonali się, że nie wolno robić drugiemu, co nam nie miłe i zapamiętają tą lekcję do końca życia dzięki zwierzętom z farmy. Dowiadujemy się również, że każdy z nas jest inny, dlatego świat jest ciekawszy bo różnorodny, każdy posiada swoje unikalne zdolności.

Bajki różnią się od siebie długością, niektóre mają tylko 2-3 strony, inne dużo więcej ale na końcu każdej znajdziemy jakiś morał. Zobaczymy tutaj nie tylko ciekawą teść ale także, to co jest w życiu ważne i jak powinniśmy się zachować w danej sytuacji. Dobrze, że książkę można czytać wiele razy bo jest tam mnóstwo rzeczy godnych zapamiętania!
Ilustrację są doskonale dopasowane do każdej strony a to wszytko sprawka Marty Długołęckiej, Grażyny Motylewskiej, Artura Piątek, Moniki Stolarczyk oraz Jarosława Żukowskiego.
Zdecydowanie warto sięgnąć po tą książkę i ją przeczytać.

Dane techniczne:
Tytuł: "20 bajek do czytania przed snem"
Autor tekstu: Tamara Michałowska
Ilustrator: Marta Długołęcka, Grażyna Motylewska, Artur Piątek, Monika Stolarczyk, Jarosław Żukowski
Wydawnictwo: Siedmioróg
Liczba stron: 28
Oprawa: miękka
Wymiary: 25 x 25 cm
Możecie kupić ją TU

8 komentarzy:

 1. Mamy tę książkę, właśnie niedawno skończyłyśmy czytać i bardzo nam się podobała :) Niebawem sklecę swoją recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawiłaś mnie tą książką moze i mój miłośnik książek ja poubi

  OdpowiedzUsuń
 3. My też każdego dnia czytamy :) Uwielbiamy bajeczki z morałem .Musimy ją mieć .pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. My jeszcze przed snem nie czytamy, ale za to nadrabiamy w ciągu dnia :) Takiej książeczki jeszcze nie mamy.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...