niedziela, 13 grudnia 2015

Opowiem, ci mamo "Skąd się bierze miód" i "Co robią samoloty"

Czy wiecie skąd się bierze miód zanim wyląduje na naszej kanapce lub osłodzi nam herbatę? Co robią pszczoły przez cały rok? Czy powiedzenie "pracowity jak pszczółka" jest prawdziwe? Na te i inne pytania zajdziecie odpowiedz w książce pod tytułem "Opowiem, ci mamo, skąd się bierze miód".
Ta pozycja jest prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat pszczół i wszystkiego co ich dotyczy. Zaspokoi ciekawość nawet najbardziej dociekliwych maluchów. Grube kartonowe kartki sprawiają, że przetrwa nawet najcięższe próby i będzie rosła razem z dziećmi.
W pierwszym etapie oglądamy przepiękne ilustracje, które stworzyła Katarzyna Bajerowicz. Zachwycają niezwykłą ilością detali i jakością wykonania. Następnie przechodzimy do czytania wierszy idealnie dopasowanych i przekazujących całą masę szczegółowych informacji. Na koniec, kiedy jesteśmy już prawie ekspertami w dziedzinie pszczół możemy wykonać bardzo ciekawe prace plastyczne i choć na chwilę zostać małym pszczelarzem! Dzięki temu książka szybko się nie znudzi i długo pozostanie w centrum zainteresowania. Jest to pozycja, którą warto zostawić i przekazać następnym pokoleniom.

Dane techniczne:
Tytuł: Opowiem, ci mamo, skąd się bierze miód
Autor tekstu: Katarzyna Bajerowicz i Marcin Brykczyński
Ilustrator: Katarzyna Bajerowicz 
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 28
Oprawa: twarda
Wymiary: 200x280 mm
Możecie kupić ją TU


Jeśli kochacie podniebne przygody i bujanie w chmurach, to książka "Opowiem, ci mamo, skąd się biorą samoloty", jest stworzona dla was.
Głównym bohaterem a raczej przewodnikiem jest Wilga - mały polski wielozadaniowy samolocik, który pokazuje nam podniebny świat, w którym żyją samoloty. Uwierzcie mi one nigdy się nie nudzą! Poznajemy wiele rodzajów podniebnych maszyn takich jak np.: samoloty transportowe, pasażerskie, wojskowe, helikoptery, szybowce, balony itp.
Samoloty są pokazane w przeróżnych sytuacjach np.: na lotnisku, podczas mycia, lotu itp., dzięki czemu możemy dokładnie prześledzić wszystkie ich czynności. W książce główną role odgrywają piękne ilustracje, które stworzył Artur Nowicki, dzieci mogą przy nich rozwijać swoją wyobraźnię opowiadając nam o samolotach które widzą, ćwiczyć spostrzegawczość oraz logiczne myślenie.
Tak jak w pozostałych pozycjach z tej serii są tu grube kartonowe strony, które idealnie pasują do małych rączek. 
Doskonałym uzupełnieniem całości są króciutkie wiersze, które napisał Marcin Brykczyński, są prawdziwą "wisienką na torcie" i nadają całej książce charakteru.


Dane techniczne:
Tytuł: Opowiem, ci mamo, skąd się biorą samoloty
Autor tekstu: Marcin Brykczyński
Ilustrator: Artur Nowicki
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 28
Oprawa: twarda
Wymiary: 200x280 mm
Możecie kupić ją TU

2 komentarze:

  1. Fajne są te książki. Znamy mrówki i żaby. O samolotach myślał św. Mikołaj, ale zdecydował się na czerwony pociąg :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To nasze pierwsze z tej serii, ale jesteśmy bardzo zadowoleni :)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...