piątek, 4 grudnia 2015

"A w moim domu ciepło, cieplutko...."

"A w moim domu ciepło, cieplutko...." Agnieszki Frączek.
Pozycja, którą przeczytałam jednym tchem. Jest to zbiór krótkich rymowanek, nadaje się zarówno dla mniejszych dzieci, które nie potrafią jeszcze długo skupić uwagi jak i dla starszych. 
Przepiękne ilustracje, które przygotowała Iwona Cała doskonale oddają całą atmosferę wierszy. Książka ma twardą okładkę a strony wykonane są z bardzo grubego papieru, dzięki czemu łatwo się je przewraca.

Książka pełna magii, opowiada o tym co jest najbliższe naszemu sercu. Czyli o rodzinie i domu, bo przecież to ich zawsze w nim nosimy gdziekolwiek byśmy się znajdowali.
Dowiadujemy się w niej jak funkcjonuje dom, a mama wymyśla bzdurki dla córki. Tato co cuda zdziałać potrafi: "z widelca, dwóch kółek i szmatek wielgachną zmontuje armatę". Spotkamy też siostrę i fajnego brata, psa o czterech łapach. Dziadka co jest już tylko wspomnieniem. Magiczne domowe przedmioty, takie jak stół i inne klamoty.
Wiersze obfitują w wiele pozytywnych emocji takich jak miłość, przyjaźń, rodzinne ciepło. Informują jak ważne jest przytulanie, a duże zmartwienia można zamknąć w klatce, oddać do z o.o. i po kłopocie.
Mój ulubiony wiersz jest o sklepiku trzy kroki stąd, gdzie można kupić niezwykłe rzeczy takie, których nam dorosłym najbardziej brakuje np. pół litra wolnego czasu, przerwę w pracy, wakacji wielką konserwę!
Ja osobiście marzę by zrobić wielkie zakupy w takim miejscu.

Dane techniczne:
Tytuł:  "A w moim domu ciepło, cieplutko...."
Autor: Agnieszka Frączek
Wydawnictwo: AWM
Liczba stron: 56
Oprawa: twarda
Wymiary: 15 x 22 x 2 cm
Możecie kupić ją TU

10 komentarzy:

 1. Ciekawa pozycja :) zachęciłaś!

  OdpowiedzUsuń
 2. Oliwka kocha książeczki, co wieczór czytamy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię książeczki z tekstami tej autorki (mamy ich już kilka, różnych wydawnictw), moja córcia też :) Ta książeczka wygląda przepięknie- musimy ją mieć! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Już sam tytuł książeczki jest bardzo przyjemny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Agnieszka Frączek skradła nie tylko Wasze serce. Mamy trzy lub cztery pozycje jej autorstwa i oboje z Olusiem bardzo je lubimy. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wy to macie całe mnóstwo bardzo fajnych pozycji, które chcielibyśmy mieć w domu. ;)

   Usuń
 6. Agnieszka Frączek - to musi być super :)
  alexanderkowo.pl

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...