poniedziałek, 21 grudnia 2015

Trójkąty, koła i kwadraty! Uczymy się kształtów.


Zimowe wieczory, są coraz dłuższe. Warto je wykorzystać na zabawę i naukę z dzieckiem. Jasio uwielbia harce na dworze, jednak po godzinie 16 robi się już ciemno i wtedy szukamy sobie innych zajęć. Najlepiej połączyć przyjemne z pożytecznym, co w brew pozorom wcale nie jest takie trudne.
Nauka i zabawa w jednym! Jak najbardziej tak.
Z pomocą przybyło nam CzuCzu. Stworzyli idealny produkt, który rozwija logiczne myślenie i uczy rozpoznawać kształty.

Już jakieś 7 mc temu zaczęliśmy zabawy z kołem, jest to pierwszy wynalazek człowieka, od niego wszystko się podobno zaczęło. Puzzle okazały się hitem. Jasio sam domagał się zabawy z nimi. Doskonale wiedział gdzie są schowane, zabierał nas pod szafkę i pokazywał palcem. Gdy udawaliśmy, że nie wiemy o co chodzi, wciskał się nam na ręce i pokazywał CzuCzu. Zestaw "Koło" należy do bardzo prostych, do okrągłego otworu należy włożyć koło i dopasować obrazek. Idealny do stawiania pierwszych kroków w świecie puzzli.
Kiedy opanowaliśmy już pierwszą figurę (koło) to przeszliśmy na kolejny etap. Teraz odkrywamy trójkąt i kwadrat, które też odegrały ważną rolę w rozwoju człowieka. Radość z odpowiedniego dopasowywania kształtów jest zawsze nagradzana brawami. Jaś z dumą pokazuje mi swoje osiągnięcia. Uwielbiam obserwować jak nabywa nowe umiejętności i uczy się nowych rzeczy.

Obecnie doszliśmy do etapu, kiedy mieszam mu wszystkie kształty i sam dobiera odpowiedni element do danego otworu. Rośnie mi mały spryciarz. 

W każdym opakowaniu znajduje się 8 dwustronnych kwadratowych puzzli. Wykonane są z twardej tektury, idealnie nadają się do trzymania przez małe rączki. Na każdym z nich znajduję się kolorowy obrazek. Jak na razie Jaś interesuje się dopasowaniem odpowiednich kształtów do otworów. Obrazek nie gra znaczącej roli, ale jak się przy okazji uda to jest wielka radość. Może i na to przyjdzie kiedyś pora? Cena też jest świetna dlatego polecam je z ręką na sercu.


2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...