czwartek, 3 marca 2016

Ranczo Party karciana gra od Trefl.Ranczo Party czyli impreza na farmie! To banalnie prosta gra skierowana dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z kartami. Obrazki w postaci zwierząt są zabawne a same karty solidnie wykonane. Ze względu na małe gabaryty możemy nosić ją zawsze przy sobie. Uczy dzieci logicznego i taktycznego myślenia. Jaś ma ponad 2 lata i potrzebuję jeszcze lekkiej pomocy, ale myślę, że 3 latki świetnie sobie dadzą z nią radę grając z rodzicami. Gra karciana, przy której ostatnio spędzamy wspólnie wieczory.

A o co chodzi w grze? 
Gra przeznaczona dla 2-4 graczy. Każdy otrzymuje po 7 kart, resztę kart zostawiamy na stole. Będziemy je potrzebować w trakcie rozgrywki. Rozpoczynamy grę przez wyciągnięcie 1 karty z kupki ze stołu. Następnie każdy z uczestników dokłada po 1 karcie. Do wyboru mamy dwie opcję układania:
 • układamy obok kartę, która ma numer o jeden wyższy lub niższy od tej, która znajduje się na stole (np. jeśli na stole jest karta z numerem 3, to dokładamy do niej kartę 2 lub 4),
 • układamy ją powyżej lub poniżej karty o tym samym numerze i rozpoczynamy nowy wiersz. 
Po każdym ruchu dobieramy 1 kartę. Jeśli się zdarzy, że żadna karta nie pasuje, to odkładamy jedną z naszych kart na spód kupki i ciągniemy następną.

Jak zdobywamy punkty?
Punkty zdobywamy za ułożenie wiersza lub kolumny. Jeśli nasza karta po dołożeniu zamyka dany wiersz/kolumnę, czyli znajduję się w niej 7 kart to zdobywamy punkt. Dodatkowo jeśli w tym wierszu/kolumnie znajduje się jakieś zwierzątko z balonikiem, to jest to dodatkowy punkt za każdy balonik. Gra toczy się do momentu aż każdemu z graczy zostanie 1 karta. Wygrywa osoba z największa liczą punktów. Rozgrywka twa około 10 minut. 

Opakowanie zawiera:
 • 49 kart ze zwierzątkami, 7 kart z każdego rodzaju zwierząt (ponumerowane od 1-7),
 • 40 zielonych żetonów, które pełnia funkcję punktów,
 • instrukcja.
My bawimy się świetnie szczególnie, że za oknami jeszcze szaro, buro i ponuro. Polecamy!

Co na temat gry pisze Trefl?
Ranczo Party to zabawna taktyczna układanka, która uczy planowania i pobudza logiczne myślenie. Zadaniem graczy jest kompletowanie wierszy i kolumn kart, przedstawiających zwierzęta gospodarskie udające się na huczne przyjęcie urodzinowe. Zbierają oni w ten sposób cenne punkty zwycięstwa, ale musza przy tym uważać, by planując własne zagrywki, nie ułatwić zadania przeciwnikom. A kluczem do sukcesu jest… czerwony balonik.
2 komentarze:

 1. Obrazki zwierząt mnie urzekły i generalnie cała gra wydaje się świetną rodzinną zabawą. Czekam niecierpliwie, kiedy będziemy mogli zasiąść z Bąblem do tego typu rozgrywek ! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. cudowne karty, grafika powala na kolana. :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...