sobota, 19 listopada 2016

Bohaterowie dużego ekranu w książkach.

Książki, to prawdziwa magia ukryta między stronami w słowach. Bohaterowie wielkich ekranów zapraszają nas nie tylko przed telewizor, ale również do czytania. Aby w świecie wyobraźni przenieść się tam, gdzie tylko im, dzieciom może się udać. Dzisiaj kilka propozycji dla małych, odkrywców, budowniczych, podróżników i wojowników.
STAR WARS dla najmłodszych - złota biblioteczka. 

Star Wars zawsze było dla mnie zagadką kto z kim, po co, na co itp. Powiązania rodzinne są bardziej skomplikowane niż kostka Rubika. Każdy mężczyzna i chłopiec powinien być na bieżąco w sprawach ciemnej strony mocy i innych też. Wydawnictwo Egmont wyszło naprzeciw oczekiwaniom i wypuściło całą serię Star Wars w wydaniu dla najmłodszych! Wszytko, bardzo elegancko opakowane, a w środku aż sześć epizodów gwiezdnej sagi: Mroczne widmo, Ataku Klonów, Zemsta Sithów, Nowa nadzieja, Imperium kontratakuje i Powrót Jedi. Myślę, że nie da się koło tej pozycji przejść obojętnie w sklepie. To będzie hit dla każdego małego fana Gwiezdnych Wojen, zrobi też furorę jako prezent gwiazdkowy.

Dane techniczne:
Tytuł: Złota biblioteczka. Star Wars
Autor: Przełożył Tomasz Klonowski
Ilustracje: Caleb Meurer, Chris Kennett, Ethen Beavers, Heather Martinez, Micky Rose, Patrick Spaziante, Ron Cohee
Ilość stron: 144
Oprawa: Miękka 

Bob Budowniczy. Wielka kolekcja bajek o przygodach Boba Budowniczego

Jestem mamą dwóch chłopców, więc takie postacie są u nas bardzo na czasie. Przyjazna bajka gdzie nie ma żadnej przemocy a wszystko zawsze ma swój szczęśliwy happy end. Idealna dla wszystkich małych konstruktorów i naprawiaczy. Majsterkowicze też będą zachwyceni! Książka jest bogato ilustrowana a wszystko wygląda tak samo, jak na ekranie gdzie maluchy oglądają swoich ulubieńców. W środku znajdziemy pięć przygód Boba Budowniczego i jego niezawodnej ekipy, a czytając bardzo łatwo jest się przenieść do Naprawkowa i Sprężynowa. Na co jeszcze czekacie? Łapcie za skrzynki narzędziowe i do dzieła!

Dane techniczne:
Tytuł: Wielka kolekcja bajek o przygodach Boba Budowniczego
Autor: Marta Jamrógiewicz
Ilustracje: HIT ENTERTAINMENT PLC
Ilość stron: 128
Oprawa: Twarda

 

 TOMEK i przyjaciele. Wielka podróż Tomka.

Jedną z pierwszych piosenek, jaką nauczył się śpiewać mój Jaś było "jedzie pociąg z daleka....". Fascynacja pociągami trwa nadal, mieliśmy też okazje już kilkakrotnie odbyć przejażdżkę prawdziwą ciuchcią, co wywoływało u niego za każdym razem wielki szeroki uśmiech, który nie schodził mu z twarzy. Ta niebieska, przyjazna lokomotywa o imieniu Tomek podbiła serca dzieci. Dzisiaj chcę Wam pokazać coś naprawdę fajnego! To książka i makieta w jednym. Z jednej strony mamy, krótkie informacje na temat prawidłowego ruchu oraz działania sprzętów i lokomotyw, natomiast z drugiej jest ukryta makieta, która po rozłożeniu zmienia się w prawdziwą wyspę Sodor. Oczywiście oprócz wyspy i torowiska dołączone zostały również tekturowe pociągi, helikopter i gruby zawiadowca. Bawiąc się dzieci mogą tworzyć swoje własny przygody, jedynym ograniczeniem jest tu wyobraźnia. Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji i pojazdów szynowych, doskonała pozycja na prezent, która zaskoczy swoją zawartością małego czytelnika.

Dane techniczne:
Tytuł: TOMEK i przyjaciele. Wielka podróż Tomka. 
Autor: Opracowanie zbiorowe, przełożyła Adrianna Zabrzewska 
Ilustracje: HIT ENTERTAINMENT PLC
Ilość stron: 24
Oprawa: Twarda6 komentarzy:

 1. Do Star Warsów nie przekonam się chyba nigdy...Za to Boba i Tomka lubimy bardzo! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wielka makieta robi wrażenie lubie takie 3d :D

  OdpowiedzUsuń
 3. fajna ta makieta? mój 4 letni Franek uwielbia Tomka i praktycznie non-stop się nim bawi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy to jest tylko makieta czy także są jakieś opowiadania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest makieta wraz z pociągami i Grubym Zawiadowcą, a po drugiej stronie makiety są krótkie informacje związane między innymi z prawidłowym działaniem pociągów. Makieta jest naprawdę super :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...