niedziela, 22 listopada 2015

"Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7 tajemnic Świętego Mikołaja"

Starszy Pan z siwą brodą, czerwonym wdziankiem i stadkiem reniferów? Czy jest ktoś, kto nie wie o kim mowa? Zdecydowanie nie, bo wszyscy doskonale go znamy!
Mikołaj przynosi prezenty 6 i 24 grudnia do naszych domów, ale co robi przez resztę roku? Skąd się biorą prezenty? Kto dostarcza mu pocztę? Kim, są jego pomocnicy? Jak dowiaduje się, które dzieci są grzeczne? Co jada na śniadanie? Jeśli jesteście ciekawi, to odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w książce "Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7 tajemnic Świętego Mikołaja".
 Książka składa się z siedmiu rozdziałów, gdzie poznajemy przeróżne perypetie Św. Mikołaja, dzięki czemu, przekonamy się jak bardzo ciekawe życie prowadzi. Czytamy między innymi o niezwykłej akcji ratunkowej małego wieloryba, który ugrzązł podczas odpływu i nie mógł wpłynąć z powrotem do morza. Podziwiamy bardzo odważną zamorską podróż, by powstrzymać piratów przed zatruciem wody. Odkrywamy tajemnicę zależności wielkości prezentów jakie otrzymujemy oraz metody ich produkcji i podrzucania. Na sam koniec jesteśmy świadkami tego, że wiara czyni cuda i nawet najskrytsze marzenia się spełniają.
Dodatkowym atutem jest to, że każdy z rozdziałów niesie przesłanie dla najmłodszych. Jedne z moich ulubionych to:
- "Nie szczędź nikomu miłości, a będą Cię kochać na całym świecie."
- "Święty Mikołaj zawsze mówi prawdę. Bierzcie z niego przykład."
- "Dopóki jest tajemnica, jest radość. Jak tajemnica zostanie odkryta, radość może zniknąć..."
Moim zdaniem jest to wspaniała książka dla każdego miłośnika brodatego darczyńcy, idealnie nadaje się na prezent bo przecież święta tuż, tuż.

Dane techniczne:
Tytuł:  "Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7 tajemnic Świętego Mikołaja"
Autor:Adam Zabokrzycki
Wydawnictwo: Siedmioróg
Liczba stron: 122
Oprawa: twarda
Wymiary: 16,5 x 23,5 cm
Możecie kupić ją TU

5 komentarzy:

  1. Właśnie takich książek teraz poszukuję ;) Ta z wydawnictwa Siedmioróg na pewno nam się spodoba!

    OdpowiedzUsuń
  2. Jaka piękna książka! I te cytaty - cudo! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mój Młody jest chyba jeszcze za mały na taką długą bajkę w tym roku, ale na przyszły będzie chyba już OK. A co do samego Mikołaja, to jestem pod wielkim wrażeniem Coca Coli, że wymyślili taką postać, która tak mocno wrosła w kulturę...

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...