sobota, 7 listopada 2015

"Rok w lesie" czyli natura w pełnej krasie.

Książka, o której było bardzo głośno zanim została jeszcze wydana i trafiła do sprzedaży. Powiem wam szczerze, że sama przebierałam nogami z ekscytacji i z niecierpliwością czekałam na listonosza, który mi ją przyniesie. Po rozpakowaniu przesyłki, poczułam się jak małe dziecko, które zaraz dostanie wymarzony prezent. Nagle z białej koperty ukazała się duża, piękna książka wspaniale zilustrowana. Starannie wydana, zalotnie kusiła oko. To książka "Rok w lesie" autorstwa Emili Dziubak.
Książka przenosi nas w sam środek pięknego lasu, gdzie z ukrycia możemy podglądać życie jego lokatorów przez cały rok! Głównymi bohaterami są tam zwierzęta. Dzięki książce możemy się o nich bardzo dużo dowiedzieć. Kto z was wie co robi np.: wiewiórka, sowa, biedronka, niedźwiedź czy kret przez cały rok? Co lubią a czego nie?
Na 12 kartach przedstawiony jest jeden krajobraz na którym, możemy zobaczyć co robią nasi główni bohaterowie w zależności od miesiąca i pory roku. Możemy zobaczyć również jaka pogoda wtedy panuje. Jednak poza piękną przyrodą w książce znajdziemy dodatkowe strony z krótkim opisem zwierząt jakie tam występują oraz z labiryntem, który jest naprawdę bardzo wciągający. Ja siedziałam, aż przeszłam cały.

Na ilustracjach widać detale i szczegóły dzięki którym, każdą stronę możemy długo analizować a i tak ciągle będziemy odkrywać coś nowego. Między innymi możemy obserwować jak łosiowi rosną łopaty (rogi) i jak je traci, jak bóbr ścina drzewo i buduje żeremie.
Książka poza opisem zwierząt nie posiada innego tekstu to można ją oglądać do woli i za każdym razem tworzyć coraz to inne historie. U dzieci rozwija spostrzegawczość i wyobraźnie.
Posiada twarde grube strony, dlatego maluchy swoimi jeszcze nie do końca wprawionymi paluszkami świetnie sobie radzi przy przewracaniu stron.

Przyroda jest piękna. Matka natura zaprojektowała wszytko tak, że idealnie do siebie pasuje. W wielkim mieście pośród lasu betonowych budynków zamiast drzew, trudno pokazać piękno prawdziwego lasu maluchom. Jeśli nie możecie przez cały rok chodzić do niego i oglądać zmiany jakie w nim zachodzą, to ta pozycja musi koniecznie znaleźć się w waszej biblioteczce.

Dane techniczne:
Tytuł: "Rok w lesie"
Autor: Emilia Dziubak
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Liczba stron:28
Oprawa: twarda
Wymiary: 23,1 x 31 cm
Możecie kupić ją TU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...