środa, 28 grudnia 2016

Zdrowy fit (fig) deser w kilka minut.

Zdrowy fit (fig) deser w kilka minut.

Zdrowy fit (fig) deser w kilka minut? Tak, tak dobrze czytacie takie rzeczy istnieją. Nie trzeba się zbytnio napracować, a wiecie, że ja z tych leniwych jestem, zawsze szukam czegoś na moim poziomie kucharzenia. I na dodatek z afrodyzjakiem, bo jest tam figa, więc jeśli zaserwujecie waszej drugiej połówce (czyt. w moim przypadku mąż czyli Ł.) można zgubić nawet małe co nieco po konsumpcji deseru czy małym co nieco wykonywanym razem później. 


Aby nie zejść na jakieś inne tematy dostępne jedynie po 22, wracam do gotowania, choć to zbyt górnolotne stwierdzenie przy tym przepisie. Zostańmy przy określeniu "przygotowania" owego zdrowego, figowego (fit) słodkiego dania. 

Składniki:

  • 400g jogurtu greckiego
  • 100 ml soku pomarańczowego
  • 50g masła
  • 6 świeżych fig 
  • 3 łyżki miodu

Sposób przygotowania:


Rozpuszczamy masło na patelni. Następnie dodajemy mód i przekrojone na pół figi. Podlewamy  pysznym pomarańczowym sokiem i dusimy przez około 5 minut. Mieszamy od czasu do czasu i chłoniemy ten niesamowity zapach całym sobą. Do miseczek, kieliszków, salaterek czy co tam sobie wymyślicie nakładamy jogurt grecki na to kładziemy ciepłe, pachnące figi z syropem miodowo-pomarańczowym. Z podanych składników wychodzi 6 porcji.

I już! Proste, dobre, zdrowe i szybkie. Jak się sprężycie to i w przerwie na reklamę zrobicie a druga połówka powie WOW! 

Ten niesamowite aromatyczny przepis pochodzi z książki "Słodko, zdrowo, świątecznie", którą napisała Monika Mrozowska. Tam jest dużo zdrowego i dobrego, więc polecam.

Zdrowy deser

"Słodko, zdrowo, świątecznie", Monika Mrozowska.

Zdrowt szybki deser

"Słodko, zdrowo, świątecznie", Monika Mrozowska. Figa

5 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...